Turystyka kulturowa

Turystyka kulturowa
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

rp_zdjecie46.jpgKażdy turysta ma swój cel. I każdą podróż organizuje tak, aby cel ten najpełniej zrealizować. Jeśli chodzi o rodzaj, jakim jest turystyka kulturowa, tutaj celem jest odwiedzenie miejsc o nieprzeciętnych walorach i wartościach kulturowych. I w tym miejscu należy od razu podkreślić, że wartości te dotyczą zarówno walorów materialnych, jak i niematerialnych.

Turystyka kulturowa ze względu na swój cel podróży najczęściej koncentruje się wokół miast, w których znajdują się słynne zabytki. I tak, turyści najchętniej odwiedzają dzisiaj Rzym, aby zobaczyć Koloseum, odwiedzają Wersal, Paryż, gdzie znajduje się Wieża Eiffela, Sydney z jego cudowną operą, Podróżują pod Wielki Chiński Mur, zwiedzają Zakazane Miasto w Pekinie, Bazylikę św. Piotra w Watykanie, czy fenomenalne Piramidy w Egipcie. Podążają też do miejsc, gdzie odbywają się wspaniałe wydarzenia i imprezy o charakterze kulturalnym.

Turystyka kulturowa od wieków rozwija się i możemy powiedzieć, że w kolejnych latach jej popularność z pewnością nie spadnie.

Podobne wpisy turystyczne oraz podróżach online:

About author

Related Articles